Ardıç Yağı Kullananların Yorumları – Yüze sürülür mü?

Ardıç yağı kullananlar, bu harika yağın sağladığı faydaları dile getiriyorlar. Aslında ardıç, geleneksel olarak kullanan bir meyve.

Genel olarak ardıç yağı kullananlar kas ağrılarının hafifletilmesi, detoks ve enfeksiyonun azaltılması gibi durumlarda etkili olduğu belirtiyorlar. Ardıç yağı kullananların yorumlarını sözlüklerden ve forumlardan sizin için derledik.

Ardıç Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Ardıç yağı aromaterapide vücudun toksinlerden arındırılması ve hücre sağlığına destek amacıyla kullanılır.
  • Bunun dışında soğuk alğınlığı ve virüs mikrobuna karşı etkili olduğu iddia edilir.
  • İdrar yolu enfeksiyonlarda ardıç yağı kullananlar mevcuttur
  • Bel, boyun ve kas spazmlarında ardıç yağı kullananlarda etkiler görülmüş.
  • Ardıç yağı Aromaterapide, duyguları dengelemeye ve ruh sağlığını desteklemeye yardımcı olabilecek topraklayıcı ve sakinleştirici bir etki sağladığına düşünülür.

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları
Ardıç yağı kullananların yorumları, gördükleri etkiler ve dahası.

Yukarıdaki faydaları ardıç yağı kullananlar tarafından da belirtilmiştir.

Arkadaşlar bu yağı taşıyıcı yağlarla kombine edip kullanabilirsiniz. Etrafta değişik bir koku bırakıyor.

Kulunç bölgesini bilirsiniz. Aha, işte kulunçlarım, klima’da yediğm sonucu ağrıyordu. Sırtımdaki bölge. Dedim bunu deneyeyim. Gerçekten de psikolojik midir nedir, ağrı azaldı gibi geldi.

Aromaterapi deneyimi sadece kaslar üzerinde etki etmez, aynı zamanda zihin sağlığını ve olumlu duyguları harekete getirir. Bu sebeple bile güzel kokular beyindeki hipokampüs bölgesini aktive eder ve vücuda serinlik veririr.

Ardıç yağı kullanan bir kişi ise şöyle söylüyor:

Kaslarımdaki kramplar ve kasılmalar çok fazlaydı. Ardıç yağı ile bir 10-15 dakika masaj yapınca ağrılar azalıyor.

Çam kokusunu seven varsa denesin… Gerçekten, ben aktarda aldım ama bildiğin çam almış gibiyim. Biraz daha değişik tonda bir çam tabi tam çam diyemeyiz. Böyle yaban mersini, çam karışımı kokusu.

Ayak masajlarında bir numara olan yağdır. Bunu, birde gül yağı ile kombine edip haftada 2 kere ayaklarınızı yakın bol suya. Odayı saran koku inanılmaz ya.

Bir başka Ardıç yağı kullanıcı ise şu sözleri dile getiriyor:

Ardıç yağı felan bunlar mucize şeyler değil arkadaşlar… Ama kokusu güzel mi? güzel. Lavanta yağı ile kombine edip meditasyon yapıyorum resmen. Ardıç yağı ile masaj yapıp, ağrıyan bölgelere direk etki ediyor.

Ya bu yağ beni mistikleştiriyor. Ardıç yağını kokladığımda böyle garip hisler uyanıyor. Çok sevdiğim bir yağdır. Strese girdiğimde bile yağ koklayan bir insanım ben.

Evde koku spreyi yapmak için kullanıyorum ardıçı yağını. Aynı zamanda karıncaları felanda kovuyor. Ayrıca cilt bakımı ürünlerimi (kendim doğal yapıyorum) bir miktar ekliyorum. Kokusuna ve kıvamına da katkı sağlıyor.

Herkesin aksine ben kokusunu beğenmedim ya. Hayal kırıklığı oldu çoğu insan övmesine rağmen..

Ardıç yağı, diğer badem yağı , çam yağı, kekik yağı gibi yağlar gibi aromaterapide kullanılır. Virüs enfeksiyonlarında, bağışıklık sisteminde ve dokusal ağrılarda ardıç yağını kullananların yorumları vardır.

Unutmayın ki, aromaterapi yağları da dikkatli kullanılmalıdır. Ardıç yağını cilde sürmek isterseniz, taşıyıcı yağlarla seyreltmeniz daha faydalıdır. Ardıç yağını zeytin yağı ve badem yağıyla karıştırabilirsiniz.

Ardıç yağını içilir mi?

Her yağ içilmez. Ardıç yağı kullanırken uzun süre yüksek dozda alınırsa karaciğer ve böbrek hasarına neden olabilir. Bunun dışında ardıç yağı genel olarak güvenli olmakla birlikte, 2-3 damladan fazla tüketmemeye özen gösterin.

Ardıç yağı faydalı mıdır?

Ardıç yağı kullananların yorumlarına bakılırsa sakinleştirici güzel kokusuyla faydalı olduğu söyleniyor. Kas ağrılarına masaj şeklinde ve enfeksiyonla mücadelede kullanılır.

Ardıç yağı yüze sürülür mü?

Direk cilt sürmek ve özellikle hassas cilde sahipseniz problemler yaratabilir. Ufak bir pamuk ile taşıyıcı yağlarla karıştırarak deneyebilirsiniz

Ardıç yağı bele nasıl sürülür?

Bel ağrılarında belli başlı doğal aromaterapilerin fayda sağladığı söylenmiştir. Bunlar, bilimsel geçerlilik olmamakla birlikte ardıç yağını kullananlar tarafından belirtilmiştir.

Ardıç yağının kullananların yorumları tamamen bilgi vermek amacıyla çeşitli forum ve sözlük sitelerinden derlenmiştir. Ardıç yağının kullananların yorumları gerçek yazarların deneyimlerinden oluşmaktadır.

Sonuç

Ardıç yağını kullananların gördükleri faydaları ve etkileri inceledik. Ülkemizde popüler olan ardıç yağı zamanla insanların dikkatini çekmeye başladı.

Badem yağı ile birlikte iyi bir kombinasyon yakalayabilir. Bunun dışında ardıç yağı kullananlar topraksı ve aromatik kokusundan dolayı tercih edebilmektedir.

Ardıç yağını kullanırken herhangi bir yan etki gözlemliyorsanız kullanmayı kesmeniz gerekmektedir.