Beyaz Sirke Kullananların Yorumları – Temizlikte Kullanılır mı?

Doğal temizlik ürünü olarak tanıtılan Beyaz Sirke kullanımı popüler hale geldi. Beyaz sirke kullananlar, özellikle kimyasal içermediği için tercih ediyor.

Bunun dışında, Beyaz sirke kullananlar’ın sirkeyi tercih etmesinin sebebi antimikrobiyal olmasıdır. Bu sebeple bakteriler ve civardaki mikropları kırır.

Forum, sözlük ve diğer platformlardan derlediğimiz bu yazımızda beyaz sirke kullananların yorumlarını size aktaracağız.

Beyaz Sirke Kullananların Yorumları

Beyaz Sirke Kullananların Yorumları
Beyaz sirke ve karbonat ile birlikte temizlik olarak kullanıldığını söylüyorlar.

Beyaz sirke kullananlarda olumlu yorumlar bulunmaktadır.

Vallahi, ilk başta sirkeden temizlik malzemesi mi olur dedim. Ama oluyormuş. Beyaz sirke kullanarak bir çok şeyi temizliyorum ya. Ayakkabımı bile temizliyorum. Bir miktar pamukla. Bunun dışında beyaz sirke kokusunu beni çok rahatsız etmiyor. Üzüm sirkesi felan olsa inanın katlanamam ama beyaz sirke daha tonel bir kokusu var.

Bunun yanında Beyaz sirke kullananlar gıda üretiminide yapabilir. Örneğin:

Turşularımı beyaz sirke ile yorum. Salatalık turşusu dahil, hatta lahana turşusu. Dikkat edilmesi gereken az koyulmalı. Beyaz sirke’nin avantajı turşunun rengini değiştirmiyor.

Beyaz sirke kullananlar, yaratıcılığı bir üst seviyeye çıkarmış görülüyor.

Sürekli kahve bağımlısı olan ben, kahve makinemi mahvediyorum. Çok çabuk pisleniyor. Eee, kimyasallarla temizlemek istemiyorum. Bu sebeple beyaz sirke kullanarak temizliyorum. Buradaki problem şu, durulamayı iyi yapın. Onun dışında gayet kahve makinemi temizledim.

Beyaz sirke kullanan ev hanımları ise:

Buz dolabında nemde oluşan küfün azaltılmasında beyaz sirke kullanıyorum.

Beyaz sirke kullanan bir diğer kişi:

Ben spreye biraz su ile seyreltim kullanıyorum. Fısfıs şeklinde Beyaz sirke kullanıyorum ve yüzeyleri felanda temizliyorum.

Beyaz sirke gerçekten güçlü arkadaşlar. Kimyasaldan uzak yaşamak isteyenler için birebir. Ha, her zaman her yerde etkili mi? tartışılır.

Beyaz sirkeyi yumuşatıcı olarak makineye koymayı tercih ediyorum. Şu ana kadar olumlu etkiler gördüm. Çok çok az koyuyorum bu arada.

Evi sirkeyle temizleceğim aklıma gelmez ama oldu. Lakin, biz eskiden dedelerimiz felan söylerdi sirke mikrobu kırar felan. Gerçekmiş meğersem. Şaşırdım be.

Eşimle doğal yaşam, meditasyon, yoga felan derken şimdi organik ve doğal temizliyici arıyoruz. Beyaz sirkeyi radara aldık ve hafiften kullanmaya başladım.

Görüldüğü gibi beyaz sirke kullanıcıları hallerinden memnun görünüyor. Sonuçta beyaz sirke basit bir ürün ve ucuzda.

Beyaz sirke kullanımında dikkat edilmesi gereken içerisindeki asetik asidin güçlü asidik özelliği olduğudur. Bu sebeple eğer cilt veya dokulara uygulamak isterseniz ve hassas cildiniz varsa reaksiyon görebilirsiniz.

Beyaz sirke nereden bulabilirim?

Son dönemlerde her türlü gıda ve parakende market beyaz sirkeyi raflarında sergilemektedir. Uygun fiyatı ve kolay ulaşımıyla dikkat çeker.

Elma sirkesi mi beyaz sirke mi daha iyi?

Temizlik için beyaz sirke tercih edilmesinin sebebi kokudur. Elma sirkes, beyaz sirkeye oranla daha yoğun koku bırakabilir. İkisi de güçlüdür ve benzer oranlarda asetik asit bulundurur. Beyaz sirke, daha az koku bırakır ve elma sirkesine göre daha çabuk uçar. Bu sebeple beyaz sirke kullanımı temizlik ürünlerinde daha fazla olmaktadır.

Beyaz sirke tüketilebilir mi?

Evet, belirli oranlarda beyaz sirke kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken beyaz sirkedeki asetik asit bazı insanlarda mide yanması yaratabilir. Bu durumdan kaçınmak için su ile seyreltilmesi faydalı olabilmektedir. Beyaz sirke kullanıcı kullananlar ayrıca bir miktar salataya da eklerler.

Sonuç

Sonuç olarak beyaz sirke kullananların yorumları olumlu görülüyor. En azından yorumlarda temizlik için beyaz sirke konusunda etkilir.

Eğer gıdalarda ve salatalarda tüketim için kullanacaksanız, Elma sirkesi daha çok öneriliyor. Lakin, turşularda renk değişimini azaltması ve egzotik tat yapması için bir miktarda beyaz sirke kullananlarda güzel tat bırakmıştı.m

Beyaz sirke kullananların yorumlarını derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur.