Desmont Kullananlar Yorumları Nelerdir? – (Orjinal Prospektüs)

Desmont kullananlar, içerisinde bulunan 10 mg Montelukast’a 5 mg desloratadin etken maddeler alerjik reaksiyonlarında azalma görmektedir.

Ayrıca Desmont kullananlar yorumları arasında, alerjik belirtiler dahil geniz akıntılarında azalma meydana geldiğini belirtmektedir. Ek olarak, bazı kullanıcılar “sersemlik” hali ve “uyuklama” gibi hisler gördüğünü dile getirmektedir.

Desmont ilacın kullananların yorumları nelerdir? İsterseniz Desmont kullananların yorumları ve dahası hakkında yazımıza devam edelim.

DESMONT Nedir ve Ne için Kullanılır?

Bu içerik %100 oranında intihal içermeyen, özgün bir içeriktir.

DESMONT, etkileri güçlü olan antihistaminik ilaçtır. Alerji esnasında vücutta histaminlerde artma gözlemlenir ve şu etikler meydana gelir:

  • Geniz akıntıları
  • Cilt kurdeşenlerini
  • Burun akıntısı
  • Hapşırma
  • Gözlerde sulanma

Bu etkiler alerji reaksiyonu olmakla birlikte, antihistamin ilaçlar doktor kontrolünde reçete edilir.

DESMONT ilaç bir steroid midir?

Bir çok antihistamin ilacı streoid olabilmektedir. AMA, DESMONT bir steroid değildir. DESMONT bir antihistaminik.

Desmont kullanırsam kilo alır mıyım?

Antihistaminler, alerjik reaksiyonun azaltılması için histamini baskılayan ilaçladır. Desmont kullananlarda bu etkiler beklenmez. Eğer beklenmeyen bir durumla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza haber verin.

DESMONT Kullanırken Görülen Yan Etkiler

DESMONT 5 mg kullananlar özellikle hapşırma ve göz yaşarması, kaşıntı gibi durumlarda kullanılır. Desmont kullanıcılarında karşılaşılan yan etkiler:

Yaygın

  • Mide ağrısı
  • Baş ağrısı

Çok yaygın:

  • Üst solunum yolu enfeksiyonı

Yukarıdaki yan etkilerinden herhangi biriyle karşılaştığınızda doktorunuza haber vermeniz gerekir.

Desmont Kullananlar Yorumları – (Derleme)

Desmont, alerjik belirtilerin azaltılmasında “histamin” baskılayıcı özelliği bulunan bir ilaçtır.

Desmont kullananlar hakkında yapılan yorumları, yabancı otoriter siteler dahil “türkçe” sözlüklerden derlemiş bulunuyoruz.

Bir kullanıcısı, Desmont 5 mg kullananlarda burun akıntısında azalma gördüğünü dile getirmektedir.

Uykusuzlukla mücadele ediyordum alerjiler sebebiyle. Bu ilaçtan bir adet aldım, bende etkisini 20 ile 30 dakika içinde gösterdi. İlk başta hapşırma ve burun yanması azaldı. Kaşınma vb’de durdu.

Vücuttaki histamin, burun akıntısı ve kaşıntı yaratabilir.Desmont 5 mg gibi antihistaminler bu ve giğer çok semptomun giderilmesini sağlar.

Ortalama olarak 6 aya yakındır Desmont kullanıyorum ve öksürük şikayetlerim azaldı. Ama ben Desmont kullandıktan sonra uyku hali ve sersemlik hissediyorum, sebebini bilemiyorum.

Antihistaminler bazı insanlarda bu yan etkileri yapabilmektedir.

Doktorum bana “Alerjik Rinit” için verdi, ben uyumadan önce alıyorum ve etki ediyor. Alerjik semptomlarlarımla böyle başa çıkabiliyorum. Yatmadan önce hafif baş dönmesi yaptı, ama ilacın prospektüsüne baktığımda bu etkiler normalmiş.

Bende uyku süresini arttırdı resmen. Eskiden, 6 saat yeterdi, şimdi 10 saat bile yetmiyor! Bu arada çılgınca rüyalar görüyorum. Hatta kabusa yakın.

Desmont gibi antihistaminler, uyku hali yaratıp “sersemlik” gibi etkiler yaratabilir. Bu, ilacın yan etkisi olabilmektedir. İlave olarak Desmont içeriğindeki montelukast ile çok ender görülen yan etkiler baş dönmesi ve sersemlik şeklindedir.

Desmont kullandıktan sonra geniz akıntımda azalma meydana geldi ama ilacı bıraktıktan sonra semptomlar geri geldi.

Son olarak desmont kullanan bir başka kullanıcı ise:

Desmont kullanmaya başladığımda çok enteresan rüyalar gördüm. Ama alerji sonucu nefes alamama gibi semptomlar olduğu için bende etki etti. İyi uyutuyor kereta.

Uyuklama ve sersemlik gibi yan etki gördüğünüz anda antihistaminleri “araç” veya “taşıt” kullanmadan önce kesinlikle ALMAMALISINIZ.

Desmont uyku yapar mı?

Önerilen dozlarda kullanıldığında Desmont güvenli kabul edilmektedir ve direk uykuya etki etmez. Fakat etkinlikleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğinizden emin olana kadar araç kullanmayın, makine veya zindelik gerektiren herhangi bir eylem gerçekleştirmeyin.

Sonuç

Desmont kullananlar alerjik reaksiyonlarının azalma gibi olumlu etkiler görmektedir. Ayrıca Desmont’un içerisinde bulunan Montelukast alerjik astımda doktor tarafından reçete edilebilir.

Desmont kullananlarda hapşırma, kaşıntı ve burun tıkanıklığı azalma etkileri dışında,en çok görülen yan etkiler arasında ise gerçekçi rüya hali, baş dönmesi ve uyku hali görülmektedir.

Desmont hakkında yazılanlar Desmont’ın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Desmont kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Diğer makaleler: