Kara Merhem Kullananların Yorumları – Cilt Enfeksiyonları

Bu yazımıda kara merhem kullananların yorumları hakkında derleme yaptık.

Kara merhem; ciltte oluşan iltihaplı sorunların tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç tıp dilinde ihtiyol merhem olarak da bilinmektedir.

İçerisindeki antiseptik bileşenler sayesinde ciltteki enfeksiyonları yok ederek iltihaplanmayı azaltır. İsim, siyah renginden geldiği için halk arasında bu isimle anılır

Kara Merhem Ne İçin Kullanılır?

Kara merhem kullananlar, cilt sorunlarını azaltmak için bu ilacı kullanabilirler. Örneğin akne gibi cilt sorunlarını azaltmada, ciltte ortaya çıkan iltihapların kurulmasında, hemoroid veya basur tedavisinde, çıban tedavisinde kullanılabilir.

Kara merhem kullananlar, temel etki olan “iktiyol” sayesinde bu ilacın faydalarından yararlanırlar. Bu ilaç, antiseptik özelliği sayesinde ciltteki enfeksiyonları yok ederek iltihaplanmayı azaltır. Ayrıca, kronik cilt rahatsızlıklarının birçok türüne de etkilidir.

Kara Merhem Nasıl Kullanılır?

Merhem kullanırken, iltihaplanmış bölgeye zarar vermemek için bastırılmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ilacın etkisi artırmak adına, uygulandıktan sonra bezle sarabilirsiniz.

Böylece cilt nefes alamayacak ve merhem daha etkili bir şekilde çalışabilecektir. Bu pratik yöntem, merhem kullanımını kolaylaştıracaktır. “Merhem kullananlar” için bu öneri faydalı olabilir.

Kara Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Kara merhem kullanımı sırasında bazı yan etkiler gözlenebilir. Örneğin:

  • Ciltte irritasyon ve kaşıntı gözlenebilir.
  • Ciltte kızarıklık ve ödem oluşumu meydana gelebilir.
  • İlaç alerjisi olan kişilerde ciltte alerjik reaksiyonlar gözlenebilir.
  • Nadir de olsa alerji olan kişide baş dönmesi, kulak çınlaması ve mide bulantısı gibi şikayetler oluşabilir.

Kara merhem kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek yan etkiler, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Ancak bu yan etkiler çok nadir görülür ve ilacın doktor tarafından reçete edildiği dozajda kullanılması durumunda.

Bu nedenle, “merhem kullananlar” için önerilen bir yöntem, kara merhem kullanımından önce doktorunuza danışmaktır.

Kara Merhem Kullananların Yorumları

Kara Merhem Kullananların Yorumları
Kara merhem kullananların yorumları nelerdir?

Kara Merhem, kullananlar tarafından övgüyle bahsedilen bir ilaçtır. Özellikle cilt sorunlarına karşı etkisi olduğu ve kullanımının kolay olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. “Kara merhem kullananlar” bu ilacın faydalarından memnun kalabilirler.

Kara merhem kullananlar” arasında yapılan anketler, sözlükler ve forumları incelediğimizde, ilacın faydalarının yanı sıra bazı yan etkilerinin de olabileceği görülmektedir.

Kara merhem kullananların yorumlarını aşağıdaki paragrafta inceleyeceğiz.

Kara merhem cildimde oluşan büyük bir sivilceyi, bir gecede puskurtarak “üst düzey” bir sivilce ilacının etkili olduğunu göstermiştir. Bu ilacın, benzer cilt sorunlarına karşı etkisi olduğu düşünüyorum.

Abi ben bunu sırtımdaki devasa çıban için aldım. Ama yok böyle bir şey. Çıbanı enfekte etti ve sonra patlattı. Problem şu, patladıktan sonra iz kaldı gibi geldi. Güçlü bir ilaç bu kara merhem.

Ciltteki büyük sivilceleri içindeki etken madde dokuya nüfuz ederek patlatır. Bu noktada etki sağlar.

Kara Merham kullanan bir kişi bakın nasıl anlatıyor:

Valla cildimde bir anda oluşan koca çıbanlar için kullanıyorum. Şu an 4.cü günüm ve iyileşme gözlemledim.

Cildimde tuhaf anlamsız bir sivilce belirdiği için eczacımın verdiği merhemi dün sürdüm. Önce cildimdeki sertlikleri toplayarak sivilceye dönüştürdü, bugün de tüm iltihabı akıttı. Eczacım, daha sonra antibiyotikli bir merhem kullanmamı önerdi. Umarım yüzümde iz bırakmaz.

Bunun dışında Kara Merhem kullananlarda bazı yan etkilerde görülüyor.

Cildimde oluşan bir iltihabı tamamen ortadan kaldırmayı başaran bir merhem, maalesef aynı zamanda cildi de normale dönmeyecek şekilde deforme etmiş.

Kara merhem kullanırken, kokusu bazı kişilerde burun tahrişine ve göz yaşarmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanırken havalandırma yapılması ve burun direğini tahriş eden yoğun kokuya maruz kalınmaması önerilir. Ayrıca ciltte kullanılmadan önce mutlaka test edilmesi de faydalı olacaktır.

Merhem, sivilcemsi kitleyi birkaç günde yok etti. Acaba içerideki iltihapları da yok edebilecek mi diye merak ediyorum. Bu ilacın gerçekten harika bir etkisi var.

Kara merhem kullananların yorumları, tavsiye niteliği taşımamaktadır. Bu nedenle bu yazıdaki bilgiler tıbbi tedavi yerine kullanılmamalıdır. Yazımızda yer alan yorumlar, tamamen kişilerin deneyimlerden ibarettir.

Sonuç

Kara merhem kullananlar, cilt problemlerine karşı etkili bir çözüm bulmuş olabilirler. Ancak bu ilacın kullanımının doğru bir şekilde yapılması ve doktor kontrolünün sürekli olması önemlidir.

Diğer Makaleler: