Rantudil Kullananların Yorumları Nelerdir? – (Orjinal Prospektus)

İltihabın giderilmesinde ve enfeksiyon kontrolünde reçete edilen Rantudil, esasında asemetazin etken maddesi ile ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahiptir.Randutil ayrıca steroid olmayan anti-inflamatuvar bir ilaç grubuna dahildir.

Rantudil kullananlar genel olarak romatoid artrit, osteoartrit ve bel ağrısında ağrı ve iltihabın giderilmesi ve ameliyat sonrası ağrı ve iltihaplanma için kullanılır.

Rantudil ve diğer NSAID’ler, yaralanma veya hasar bölgelerinde üretilen ‘prostaglandinler‘ adı verilen kimyasalların üretimini bloke ederek ağrı ve iltihabı hafifletir.

Bu yazı %100 özgün, intihal içermeyen bir yazı olduğu teyit edilir ve hakları saklı tutulur.

Rantudil Forte Etkisi Nedir?

Rantudil kullananlar genel olarak şu etkilerden dolayı kullanmaktadır:

 • Kireçlenmelerde
 • Romatizmal hastalıklar
 • Omurga eklemlerinde problemler
 • Cerrahi işlemler sonucu oluşan iltihabın azaltılması ve yönetilmesi

Vücuttaki enfeksiyonun azaltılmasında Rantudil Forte, enfeksiyona neden olan belirteçleri bastırır ve bu sayede enfeksiyon(yani iltihap) giderici etkiler yaratır.

Rantudil Kullananların Yorumları Nelerdir?

Rantudil Kullananların Neler Diyor
Rantudil, streoid olmayan bir anti-inflamatuar ilaç (NSAID) veya sadece “anti-inflamatuar” olarak da adlandırılan asemetasin aktif bileşenini içerir. NSAID’ler, kasları, kemikleri ve eklemleri etkileyen durumların ağrısını, sertliğini ve iltihaplanmasını hafifletmek için kullanılır.

Rantudil kullananlar genel olarak:

Rantudil mide bulantısı gibi bir yan etki yarattı bende. Bunun dışında iştah kapatması oldu.

Bunun dışında, rantudil kullanan bir sözlük kullanıcısı diz ağrılarından rantudil’in etki sağladığını söylüyor.

Koşu antrenmanlarından sonra diz ağrılarıma etki etti ve ağrıları azalttı. Yan etki olarak mide ağrısı ve ishal yaptı.

Rantudil kullanan bir başka kişi:

Kahvaltıdan sonra alındığında gerçekten uyutuyor beni. Nedenini bilmiyorum bu sebeple akşamları alıyorum

Sırt ağrımda Rantudil kullandım ve bende tesirli olan bir ilaçtır.

Bel romatizması nedeniyle bir süredir kullanıyorum. Bende ağrıların azaltılmasında gayet etkili olduğunu söyleyebilirim.

Amansız baş ağrılarımı azaltmak amacıyla Rantudil 90mg kapsül kullananlardanım. Bağırsaklarımı çok bozdu ve sürekli ishal oldum. Bu sebeple baş ağrımı bile unuttum.

Görüldüğü gibi Rantiduil forte kullananlar, en çok mide ağrıları ve ishal gibi yan etkiler görmektedir. Bunun dışında diş iltihapları, sırf ağrıları ve diğer ağrılarda da doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

RANTUDİL kullanırken bu yan etkilerden kaçınmak için yiyece

Rantudil Kullananların Gördüğü Yan Etkileri Nelerdir?

Rantudil kullananların en sık karşılaştığı yan etkiler:

 • Mide Bulantısı
 • Kusma
 • Karın Ağrısı
 • İshal
 • Hazımsızlık
 • Döküntü,
 • Kaşıntı
 • Çabuk sinirlenme hali
 • Baş ağrısı ve uyku hali
 • Spazm
 • Sersemlik hissi
 • Kasılma
 • Yüksek tansiyon

Rantudil kullanımında bu yan etkileri hissettiğinizde doktorunuza danışın.

Rantudil kullandığımda kilo alır mıyım?

Rantudil, vücuttaki enfeksiyonu yani iltihabı azaltacak asemetazin içermektedir. Kilo alımı ile ilgili bir ilaç değildir.

Rantudil ne kadar süre boyunca kullanılır?

Vücuttaki iltihabın boyutu, yaş, ilaç geçmişi, kronik sağlık geçmişi gibi durumlar ilacın etkinliğini değiştirebilmektedir. Rantudil ilacının kullanımı konusundaki süreyi doktorunuz size özel olarak belirtecektir.

Rantudil bağımlılık gibi etkiler yapar mı?

Hayır, rantudil içerisinde bağımlılık etkisi gösterecek etken madde yoktur. Vücuttaki enfeksiyonu(diş dahil) azaltmaya destek olur.

Rantudil Muadili İlaçlar Nelerdir?

Piyasada bir çok Rantudil ilacına alternatif iltihap azaltıcı etkileri olan ilaçlar bulunmaktadır. Bunun dışında Rantudil etken maddesi asemetazin içeren rantudil alternatifleri: “Acetudil “ve “Romactil forte” bulunmaktadır.

Rantudil muadillerini doktor kontrolünde olmadan kullanmayın

Sonuç

Rantudil kullananlar genel olarak mide bulantısı gibi yan etkiler görmekle birlikte iltihabın azaltılması, kas ve doku ağrılarında azalma gibi etkiler görmektedir.

Rantudil etken maddesi olan asemetazin, bazı insanlarda mide ağrısı yaratabilir. Bu sebeple rantudil yemekle birlikte alın; yemek zamanı idealdir. Bu, midenizi hazımsızlık ve mide tahrişi gibi yan etkilerden korumaya yardımcı olacaktır

Rantudil Forte hakkında yazılanlar Rantudil’ın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Rantudil kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Diğer Makalelerimiz: