Biogaia Damla Ne İçin Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

Biogaia Damla, aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültürü içeren bir yağ süspansiyonudur. Bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu ürün, kullanıcıların bağırsak sorunlarından kaynaklanan semptomları hafifletmeye yardımcı olmak için tercih ettiği bir ilaçtır. Biogaia damla kullanım şekli ve yan etkileri hakkında daha fazla bilgi almak için, yazımızın devamını okuyun.

Biogaia Damla Ne İçin Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

Biogaia Damla, işlevsel bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Özellikle dengesiz bağırsak florasını düzenlemek için bu damla tercih edilir. Böylece ishal, kabızlık, şişkinlik, ağrı ve bağırsak sancısı gibi rahatsızlıkların tedavisi amaçlanır.

Biogaia damla kullananlar, farklı deneyimler yaşamış olabilir. Bazı kullanıcılar ilacın hızla tükendiğini ve bağırsak sorunlarını bir seferde iyileştirmediğini belirtirken, bazıları ise damlanın etkili olduğunu ve bağırsak hastalığına kısa sürede iyi geldiğini ifade etmektedir.

Biogaia damla kullanıcı yorumlarına başvurarak gerçek kullanıcı deneyimlerini öğrenebilirsiniz. Ancak, doktor önerisi yerine kullanıcı yorumlarına dayanarak karar vermemeniz önemlidir.

Biogaia Damla Kullanım Şekli Nasıldır?

Günlük olarak 5 damla almanız yeterli olacaktır. Ancak doktorunuz farklı bir doz önerirse, damla sayısını değiştirebilirsiniz. Doz konusunda kararsızsanız, doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Damlayı kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın ve 5 damla doğrudan ağzınıza damlatın. İsterseniz yiyecek veya içeceğe ekleyerek de kullanabilirsiniz. Yenidoğanlar ve yaşlılar için de yetişkin dozu uygundur. Kısacası, her yaş grubu için günde 5 damla Biogaia damla kullanılabilir.

Eğer fazladan Biogaia damla kullanırsanız endişelenmeyin. Kendinizi kötü hissederseniz doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçebilirsiniz. Günlük dozu almayı unutursanız, çift doz almanıza gerek yoktur. Eğer Biogaia damla kullananlar ilacın güçlü bir etkisi olduğunu düşünüyorsa, doktorlarıyla konuşabilirler.

Biogaia Damla Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Her 5 damlada yaklaşık 100 milyon aktif lactobacillus reuteri kültürü bulunan Biogaia Damla, doğal bir bileşen olarak kabul edilir ve genellikle yan etkilere neden olmaz. Bununla birlikte, bazı bireylerde hassasiyet gibi yan etkiler görülebilir. Böyle bir durumda doktorunuzla iletişime geçmek önemlidir. Biogaia damla kullananların yorumlarında ciddi yan etki şikayetleri bulunmamaktadır.

Biogaia Damla Kullanıcı Görüşleri

Biogaia Damla Kullananlar

Bazı kullanıcılar, damlanın bebeklerde faydalı olduğunu belirtmektedir:

Bebeğim gaz sancısı çekiyordu ve sürekli huzursuz oluyordu. Doktora götürdük ve Biogaia damla önerildi. Biraz pahalı olsa da, günde 5 damla kullanarak yaklaşık bir ay süreyle yetiyor. Şükürler olsun ki bebeğim artık gaz sancısı yaşamıyor ve ağlama nöbetleri azaldı.

Ağız yoluyla alınan probiyotik olan Biogaia damla, hem maliyetli hem de hızla tükeniyor. Ancak bağırsak florasını düzenleyici etkisi nedeniyle fiyatı ve boyutu benim için önemsiz.

Bazı kullanıcılar, ürünün bebekler ve yetişkinler için uygun olduğunu belirtiyor:

Doktorum bana Biogaia damla önerdi. Bebeklerde gaz sancısını hafifleten bir ilaçmış. Ben de kendim için istedim. Doktorum bir süre kullanmamı önerdi. Kullanmaya başladıktan sonra gerçekten gaz sancılarım azaldı. İçinde canlı mikroorganizmalar bulunduğu için bağırsak dengesini sağlıyormuş. Mide ve bağırsak ağrısı çekenler deneyebilir.

Yenidoğan bebekler ve yetişkinler için kullanılabilen bu ürün, ilaç olarak nitelendirilebilir veya nitelendirilemez. Ancak, kullanım süresi boyunca stres kaynaklı sancılarım azaldı. Ayrıca, kullanım süresi boyunca herhangi bir yan etki yaşamadım. Günde sadece 5 damla alıyorsunuz, oldukça küçük bir miktar.

Bazı kullanıcılar, ilacın boşaltım sorunlarına iyi geldiğini belirtmektedir:

Yeni doğan bebeğimiz için satın aldık. Günde 5-10 damla kullanıyoruz. Kakasını rahatça yapıyor. Daha önce kaka yaparken zorlanıyordu. Daha sonra öğrendik ki, sezaryen doğumda bebekler gerekli probiyotikleri tam alamıyormuş, bu durum bu tür sorunlara neden olabilir.

Kabızlık problemim vardı. Farklı yöntemler denedim ama başarılı olamadım. Sonra bebekler için de kullanılan Biogaia damlayı denemeye karar verdim. Fiyatı biraz yüksek olmasına rağmen, günde 5 damla kullanarak kabızlık sorununu hallettim. Belki de diğer yöntemlerin de etkisi olmuştur, kesin olarak bilemem. Yine de, kabızlık veya gaz sıkışması problemleriniz varsa, denemekte fayda var.

Biogaia damla kullanıcı yorumları, hastaların ve hasta yakınlarının deneyimlerine dayanmaktadır. Bu nedenle, Biogaia kullanıcı yorumları, doktor tavsiyesinin yerini alamaz. Eğer bağırsak rahatsızlığınız varsa, öncelikle doktora başvurmanız önemlidir. Çünkü bağırsak rahatsızlıklarının birçok nedeni olabilir ve teşhis konulmadan tedaviye başlamak faydalı olmayabilir.

Diğer Makaleler: