Concor Kullananlar Yorumları – Tansiyon İlacı

Concor, yüksek tansiyon hastaları için önerilen bir ilaçtır. Kan basıncını düşürme amacıyla kullanılır. Turuncu renkli, çentikli tabletler halinde satılan Concor, kalp rahatsızlıklarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Concor kullananlar, bu ilacın yüksek tansiyon tedavisinde etkili olduğunu belirtmektedir. Ancak ilacın kullanım şeklinin doğru olması ve doktor kontrolünün sürekli olması önemlidir.

Aşağıda sizler için Concor kullananların yorumlarını derledik.

Concor Nedir?

Concor kullananlar, ilacın etkinliğini yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları gibi problemlerde gözlemliyorlar.

 • Yüksek kan basıncı
 • Yüksek kalp atım hızı
 • Kalbin beslenmesinin bozulduğu çeşitli

Kalp çarpıntısı neden olur?

Kalp çarpıntısı, kalbin anormal bir hızla atması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum genellikle kalp ritminin hızlanmasına bağlıdır ve kalp atışının normal değerlerin üzerinde olmasına neden olur. Kalp çarpıntısının birçok nedeni olabilir, ancak en sık görülen nedenler arasında tansiyon yüksekliği, stres, kafein ve alkol gibi maddelerin tüketimi sayılabilir.

Concor Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Concor, yüksek kan basıncı ve kalp atım hızı gibi kalp rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Concor kullanırken doktorunuzdan doz ve kullanım süresi hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Concor hamilelik ve laktasyon döneminde kullanılmamalıdır.
 • Concor kullanırken alkol alınmamalıdır.
 • Concor, KOAH ve akut kalp yetmezliği hastaları için önerilmemektedir.
 • Concor kullananların yorumları genellikle ilacın etkili bir tedavi seçeneği olduğunu belirtmektedir.

Concor tansiyonu düşürür mü?

Concor, tansiyonu düşürme özelliğine sahip bir ilaçtır. Bu ilacın kalp atışını yavaşlatarak tansiyonu düşürmesi beklenir. Ancak her kişi için etkisi aynı olmayabilir ve dozajı doktor kontrolünde belirlenmelidir. Concor’un yan etkileri de olabilir, bu nedenle doktor kontrolünde kullanılması önemlidir.

Concor iktidarsızlık yapar mı?

Concor, tansiyon düşürme özelliğine sahip bir ilaçtır ve iktidarsızlık yapma özelliğine sahip değildir. Lakin her ilaç gibi Concor da bazı yan etkiler gösterebilir ve bu yan etkiler arasında cinsel disfonksiyon da olabilir. Fakat Concor kullanırken cinsel disfonksiyon yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz sizin durumunuza en uygun tedavi seçeneğini belirleyebilir. Concor kullanırken doktor kontrolü önemlidir.

Concor Kullananlar Yorumları

Concor Kullananlar Yorumları
Concor Kullananlar Yorumları nelerdir?

Kullanıcılar Concor’un etkili bir ilaç olduğunu ve tansiyon kontrolünde yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

Ancak bazıları Concor’un yan etkilerinin hafif olduğunu, ancak bazılarının ise daha ciddi olduğunu ve doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Sözlüklerde ve forumlarda Concor kullananların yorumları şu şekildedir:

O zamanlar boynumda hissettiğim kalp atışımı nedeniyle doktora gittim ve Concor ilacını önerdi. Doktorun tavsiyesi doğrultusunda ilacı kullanmaya başladım ve sonuçlar beklediğimden daha iyiydi. İlacı doğru dozu harfi harfine uyguladım, çünkü yanlış doz kullanımı ciddi sorunlara yol açabiliyormuş. Kalbin sağlıklı çalışmasını sağlayan ve onun yorulmasını engelleyen Concor ilacı benim için etkili bir seçenek oldu.

Kalp atım hızını düşürür ve kalp atım hızını yavaşlatır.

Bir başka Concor kullanıcı ise şöyle yorumlamış:

Ben de yüksek tansiyon nedeniyle aylardır şikayetçiydim ve sonrasında doktor kontrolünde Concor verildi. Bu ilacın etkisi bir haftada kendini gösterdi ve tansiyonum eskisi gibi düşük seviyelerde.

Bir kaç doz Concor kullandıktan sonra bende yan etkiler göstermiştir. Bunun dışında dozlar zamanla azaldı.

Bir başka Concor kullananın yorumuna baktığımızda:

Ben Concor ilacını ilk başta ufak dozlarda başladım ve etkisi oldukça iyiydi. Daha sonra dozu yükselterek tansiyonu düzenledim ve şu anda doktor kontrolünde 7.5mg dozunda kullanıyorum. Bu ilacın bende yan etkisi olmadığını söyleyebilirim. Concor benim için etkili bir seçenek oldu.

Bizim ailede genetik yüksek tansiyon var. Bende doktor reçetesiyle kullanmaya başladım. İlk kullanımınlarda sersemlemiş hissediyordum, zamanla yan etkisi geçti. Kan basıncını düşürdüğünü de hissediyorsunuz.

Tabi Concor ilaç kullanıp etki görmeyenlerde mevcut.

Concor ilaç kullanıyorum ama tansiyonum bir türlü dengeye girmedi. Ayrıca saç dökülmelerim başladı. Bu yan etkileri doktorumla konuşacağım. Gerekirse ilacı değiştireceğim.

Concor kullananların yorumlarına baktığımız yüksek tansiyon için etki sağladığı görülüyor. Genel olarak düşük dozlarda Concor kullananlarda yan etki olmamakla birlikte, doza oranla yan etki görülme sıklığı artıyor. Yüksek tansiyon ilaçlarını kullanmak başlarsa “sersemlik” gibi hisler yaratabileceğini unutmayın!

Concor kullananların yorumları bireysel görüşlere dayanmaktadır ve hiçbiri tıbbi bir tavsiye olarak kullanılmamalıdır. Bu nedenle, eğer Concor kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalı ve onun önerilerine uymalısınız.

Concor Muadili

 • KARDORITM 5 mg 30 film tablet
 • RIZOPROL 5 mg 30 film tablet
 • SOPRANO 5 mg 30 film tablet

Concor Muadil ilaçları içerisinde “Bisoprolol fumarat” etken madde bulunmaktadır.

Sonuç

Concor kullananlar daha çok tansiyonu azaltmak için kullanmaktadır. Bu yazıda, Concor kullananların gördükleri etkilerden bahsettik. Ancak unutmayın, bu ilaç doktor tarafından reçete edilmeli ve doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda kullanılmalıdır.

Ayrıca herhangi bir ilaç almadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve düzenli bir diyet, egzersiz ve yeterli uyku önemlidir.