Gismotal Kullananlar Yorumları Neler? – Hassas Bağırsaklar

Huzursuz bağırsak tedavisinde Trimebutin maleat etkin maddesi içeriğiyle dikkat çeken Gismotal kullananların yorumlarını derledik bu yazımızda.

Gismotal kullananlarda özellikle midedeki ve bağırsaktaki problemleri azaltmak içiin reçete edilir. Burada, doktor reçetesi ile gismotal kullananların yorumları hakkında bilgi vereceğiz.

Gismotal Kullananlar

Esas olarak Gismotal’ın kullanıldığı durumlar şu şekildedir:

 • İrritabl bağırsak sendromu (IBS),
 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmaması
 • Bağırsak hareketlerinde meydana gelen anormallik
 • Mide ve bağırsaklarda meydana gelen çoklu belirti
 • Fonksiyonel sindirim bozuklukları
 • Sindirim sisteminde meydana gelen ağrı

Günümüzdeki yukarıda semptomlarla sıklıkla görülmektedir. Bu durumda doktorunuz muaneyesi sonucunda Gismotal isimli ilacı reçete edebilir.

Gismotal Nasıl Kullanılır?

Yetişkinler için günde üç doz kullanımı önerilmektedir. Ancak hekim önerisine göre doz sayısında değişiklik söz konusu olabilir.

Tablet formundaki Gismotal, çiğnenmeden veya ısırılmadan bir bardak su ile alınmalıdır. Hamileliğinin ilk üç ayında olan kadınlar için kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Zira ilacın hamileler üzerindeki etkileri hakkında yeteri kadar çalışma mevcut değildir. Ek olarak emziren annelerin de Gismotal kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Eğer gereğinden fazla Gismotal alırsanız çeşitli yan etkileri görmeniz muhtemeldir. Bu durumda doktorunuza veya eczacınıza danışabilirsiniz.

Eğer doz saatinde Gismotal almayı unutsanız dengelemek için çift doz almamalısınız. Bir sonraki doz alımı saatini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Gismotal kullananlar yorumları da bu durumu destekleyici ifadelerden oluşmaktadır.

Gismotal İshale İyi Gelir mi?

Ishal gibi durumlar bağırsaktaki anormallikler ve gıda alerjileri gibi durumlardan meydana gelebilmektedir. Gismotal gibi ilaçlar ishal’in azaltılmasında reçete edilir.

Gismotal, bağırsak semptomlarını azalttığı için ishali de engeller. İshalin kesin kaynağını bilmeden yorum yapmak zordur, ama genel olarak “Gismotal” hassas bağırsak sendorumunun yarattığı ishal gibi durumlar da reçete edilir.

Gismotal Yan Etkileri

İlaçlar, sağladıkları etkilerinin yanında “yan etkiler” de göstermektedir. Gismotal kullananlarda görülen yan etkiler:

 • Baş dönmesi
 • Uykulu hissetme

Ayrıca Gismotal, yardımcı maddeleri nedeniyle laktoz içermektedir. Eğer bazı şekerlere intoleransınız varsa bu konuda doktorunuza bilgi verebilirsiniz. Gismotal kullanımından sonra alerjik reaksiyon gördüğünüzde doktorunuza bilgi verin.

 • Ellerde, ayaklarda, bileklerde ve yüzde şişkinlik
 • Nefes darlığı ve yutma güçlüğü
 • Deri döküntüsü
 • Baygınlık geçirmek

Yukarıdaki durumlarda ilacı kesin ve en yakın hastaneye gidin.

Gismotal Kullananlar Yorumları Neler?

gismotal kullananlar
Sözlüklerden ve forumlardan Gismotal kullananların yorumları

Gelin şimdi de Gismotal kullananlar yorumları nelermiş onlara göz atalım.

Ben ciddi ishaldim. Doktor bana bazı gıda önerileri önerdi. Onları uyguluyorum ayrıca Gismotal kullanıyorum. Bu durumda etkisi artıyor gibi. İshalim geçtim. Doktorum glutan vb gıda hassasiyetinden olabileceğini de söylüyor. Yakında tekrar muayene olacağım.

İshalken su emilimini artıran ve kabızken su emilimini azaltan bir ilaç. Bu yüzden hem ishal hem de kabızlık durumlarında kullanılabiliyor.

Sindirim konularında özellikle bağırsak tembelliğiniz varsa reçe de edilebiliyor. Bende bu etkileri gördüm ama uzun süre kullanmamak gerektiği söylendi.

Bende bu etken madde direk işe yarıyor gibi. Özellikle kabızlık felan varsa. Yemekten sonra kullanıyorum ben. Ayrıca bol su içimiyorum.

Yaklaşık bir haftadır ishal olduğum için doktora gittim ve bu ilacı verdi. Etkisi yüksek bir ilaç.

Bunun dışında Gismotal kullanan bir kişinin gördüğü yan etki ise şöyledir:

Arkadaşlar bilmiyorum sadece bende mi oldu ama ilacı kullandıktan sonra baş dönmesi oldu. Galiba bu yan etki en çok görülen yan etkisi.

Gismotal kullananlar yorumları elbette tavsiye veya tedavi niteliğinde değildir. Bu yorumlar çeşitli sözlük sitelerinden fikir edinilmesi için derlenmiştir. Gismotal kullananlar yorumları bu konuda kullanıcı deneyimi olarak değerlendirilebilir.

Bağırsak sağlığını optimum seviyeye çıkarmak, kabızlık ve ishal gibi durumlarda koruyucu etkiler yaratabilir. Bunun için

 • Anksiyeti azaltmak için Meditaston(bağırsak-beyin bağlantısı)
 • Düzenli spor
 • Lactobacillus acidophilus açısından zengin beslenmek(probiyotik)

Sonuç

Gismotal kullananlarda ishal’de ve istenmeyen bağırsak hareketlerinde olumlu yönde gelişmeler görülmüştü. Gismotal kullanımında etken madde Trimebutin maleat, özellikle fonksiyonal sindirim sorunlarında doktor tarafından reçete edilir.

Gismotal kullananlar arasında görülen en yaygın yan etki ise baş dönmesidir.

Diğer makalelerimiz: