Enfexia 500 mg Kullananların Yorumları – Orjinal Prospektus

Enfexia 500 mg, vücudumuzdaki zararlı bakterilerle savaşmak için içerisinde sefuroksime içeren güçlü bir antibiyotikdir. Enfexia kullananlarda özellikle bakteriyel enfeksiyonun getirdiği iltihapta savaşta etkilidir.

Enfexia 500 mg sadece doktor tarafından reçete ve ortalama kullanım süresi ortalama 5 ile 10 gün arasındadır. (Doktor karar verir.)

Enfexia İLAÇ PROSPEKTUS ise çalışma mantığında

“Enfexia kullandığımız anda ilaç özel proteinlere yapısına bağlanır ve bakterilerde hücre duvarı sentezini önleyerek öldürücü etki gösterir.” şeklinde yorum bulunmaktadır.

Bu içerik, intihal içermediği 3.ci araçlardan doğrulanmış ve “ilaç prospektüs” kullanılarak orjinal bilgilere sadık kalınmıştır.

ENFEXIA 500 MG Nedir ve Ne için Kullanılır?

Zararlı bakteriler vücudumuzda istenmeyen etkiler yaratabilir. Bunların başımda bakterilerin kaynak olduğu enfeksiyon vardır. ENFEXIA 500 MG içerisindeki Sefuroksim , çok çeşitli bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır ve bakterilerin büyümesini engelleyerek çalışır.

 • ENFEXİA 500 mg tabletleri kırmadan içiniz, tadı acıdır.
 • Ortalama tedavi süresi bir hafta(7 gün) şeklindedir. Genel olarak 5.günde olumlu etkiler görülür.

ENFEXIA 500 mg ilaç alttaki durumlarda etkilidir.

 • Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut ve kronik bronşit (bronşların iltihabı), pnömoni
  (zatürre), akciğer iltihapları ve ameliyat sonrası göğüs enfeksiyonları
  İdrar yolu enfeksiyonları(bakteri enfeksiyonları)
 • Üst solunum yolu enfeksiyonları: Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları, orta kulak iltihabı, sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit (yutak iltihabı) gibi
 • Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut bronşit ve kronik bronşitin ani
 • Bel soğukluğu: Cinsel birleşme kaynaklı bel soğukluğunda
 • Eklem enfeksiyonları: Eklem iltihabı, septik artrit (eklemin çeşitli
  mikroorganizmalarla gelişen iltihabi bir hastalığıdır) gibi semptomların yönetiminde kullanılır.
 • alevlenmeleri ve pnömoni (akciğer iltihabı) gibi.
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Deri iltihaplarımda ve selülit gibi durumlarda etkilidir.

Enfexia Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Enfexia 500 mg Kullananların Yorumları
Enfexia 500 mg kullananlarda görülen yan etkiler kişiden kişiye değişmektedir.

Enfexia güçlü bir antibiyotiktir ve kullananlarda faydalarım yanında yan etkiler yaratabilir. Bir enfexia 500mg kullanıcısı:

“Enfexia 500mg tablet kullanmaya başladığımın ikinci günü sulu ishal oldum. “

Bunun dışında Enfexia 500mg kullanan birisi

Augmentin ve amoklavin gibi geniş ölçekli güçlü antibiyotikler bende ciddi yan etkiler yaratıyordu. Sefuroksim aksetil kronik sinüzitime hızlı ve sorunsuz bir şekilde yardımcı oldu.

Antibiyotiklerin bağırsak florasını değiştirme özelliği olduğunu biliyorum. Ben bu ilacı aldığımda 3.gün hafif ishal oldum, ama geçti. Antibiyotik önce yoğurt tüketiyorum ve yararlı bakterileri tekrar floraya koyuyoru.

Ben kısa süreli Enfexia 500 mg tarafından reçete edildiği için kullandım. Bende herhangi bir yan etki yaratmadı.

Enfexia doktor kontrolünde reçete edildi ve 4.dozdan sonra kendimi iyi hissetim. Ama, Enfexia 500 mg kullanırken ilacı erken bitirmek gibi bir hata yapmayın çünkü semptomlar geçse bile tedavi erkenden bitirilmemeli. LÜTFEN antibiyotikleri doktor kontrolü olmadan ufak yan etkiler nedeniyle kullanmayı bırakmayın.

Son olarak Enfexia kullanan bir kişi:

Bende hep sivilce vardı. Doktor kontrol etti ve antibiyotik reçete etti bana. Kullandıktan sonra etkisini gördüm gerçekten, özellikle 2 haftadır duran sivilce(yeni) yavaş yavaş gitmeye başladı..

Enfexia 500mg kullananlar genel olarak ilacın sinüs enfeksiyonlarında etkili olduğu belirtilmiştir.

ENFEXİA, eczanelerde 10, 14 ve 20 tabletlik blisterler halinde bulunmaktadır ve reçetesiz alınamamaktadır. Enfexia kullandığınız süreçte ishal olursanız doktorunuzu bilgilendiriniz

Enfexia kullananlardan bir kısmı bağırsak hareketlerinde hızlanma görmüştür. Bunun temel sebebi bağırsak florasına da etki edebiliyor olmasıdır.

Enfexia 500 mg Kullananlarda Görülen Yan Etkileri

Enfexia kullanan genel olarak güvenli kabul edilmekle birlikte bazı durumlarda yan etkiler gösterebilir.

Bunun dışında alışılmadık yorgunluk/ zayıflık, karaciğer sorunlarının belirtileri (bitmeyen bulantı/kusma, mide / karın ağrısı, gözlerde / ciltte sararma , koyu renkli idrar gibi ), ciddi yan etkileriniz varsa hemen doktorunuza söyleyiniz

Uzun süre antibiyotik kullanımı veya tekrarlanan dönemlerde kullanılması, ağızda pamukçuk veya vajinal maya enfeksiyonuna (ağızdan veya vajinal mantar enfeksiyonu ) neden olabilir. Aşırı ve kontrolsüz antibiyotik kullanımı faydaları bakterileri de zarar verir.

Enfexia kullandıktan sonaki süreçlerde ağzınızda beyaz lekeler, vajinal akıntıda değişiklik veya diğer yeni belirtiler fark ederseniz doktorunuzla iletişime geçin

Bazı türdeki antibiyotiklere (penisilin, monobaktamlar, karbapenemler gibi) aşırı duyarlılığınız varsa bu ilacı kullanmayınız. 

Not: En iyi etki için enfexia tok karna veya yemeklerle birlikte alınması gerekir.

Enfexia 500 mg gripte kullanılır mı?

Bu antibiyotik sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder çünkü etki mekanizması bakteriler üzerinedir. Antibiyotiktir, viral enfeksiyonlarda (soğuk algınlığı, grip gibi) işe yaramaz 

Enfexia 500 mg Fiyatı Ne Kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :59.84 TL
Barkod :8699569090489
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Sonuç

Bakterilerle savaşta antibiyotikler önemli birer ilaçlardır. Enfexia 500 mg,içeriğinde etken madde olan sefuroksim aksetil, güçlü bir enfeksiyon önleyicisi olduğu görülüyor..

Enfexia 500 mg kullanırken istenmeyen yan etkilerden korunmak için doz aşımı olmamalıdır. Ayrıca Enfexia gibi antibiyotikler, gribal enfeksiyonlarda ve virüslerde etki etmezler. Bu sebeple Enfexia 500 mg kullananlar bakteriyel enfeksiyonların yarattığı hastalıklarda tercih etmelidir.

Yukarıda yer alan Enfexia 500 mg kullananların yorumları hiçbir şekilde tavsiye niteliği taşımamaktadır. Sizin için en iyi tedaviyi doktorunuz belirler. Enfexia 500 mg kullananların yorumları, diğer insanların “yalnızca şahsi fikirlerinden” oluşmaktadır.

Diğer Makalelerimiz: