Tranko Buskas Kullananlar Yorumları – Depresyonda Etkili mi?

Tranko Buskas, hiyosun-N-butilbromid ve medazepam etken maddelerini içeren bir ilaçtır. Genel olarak ruhsal sorunların ve bu sorunların yol açtığı diğer sorunların tedavisinde kullanılır. Kullanım amacı oldukça geniştir ve kaygı giderici ve kas gevşetici etkileri rapor edilmiştir.

Bu ilacın kullanımı konusunda doktor tavsiyesi ve reçete alınması gereklidir. Ayrıca, ilacın kullanımı sırasında yan etkileri ve kontrendikasyonları dikkate almak önemlidir.

Sizde Tranko Buskas kullananların yorumlarını bu yazımızda inceleyebilirsiniz. Ayrıca yorum olarak da belirtebilirsiniz.

Tranko Buskas Kullananlar Neden Kullanır?

Tranko Buskas, medazepam ve hiyosun-N-butilbromid gibi etken maddeler içeren bir ilaçtır.

Medazepam, endişe ve kaygı giderici etkiye sahiptir, aynı zamanda kasları gevşetir. Hiyosun-N-butilbromid ise iç organlardaki düz kasların gevşemesini sağlar ve spazmları önler.

Tranko Buskas, çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Örneğin, mide yanması, safra yollarındaki şişkinlik ve kramp, bağırsak spazmları, ağrılı adet görme ve rahim spazmı gibi durumlarda kullanılabilir.

yrıca, adet öncesi gerginlik, adetten kesilme ve hırçınlık gibi durumlarda da kullanılabilir.

Tranko Buskas, hekim tarafından önerildiğinde kullanılmalıdır. Kullanım sonrası yapılan yorumlar ise genellikle yukarıdaki şikayetlere sahip olan hastalar tarafından yapılmaktadır.

Tranko Buskas Depresyon İçin Etkili Mi?

Tranko Buskas, kaygı giderici etkilere sahip bir ilaçtır. Aynı zamanda, diğer psikolojik sorunlar için de etkilidir. Bu nedenle, doktorunuz tarafından hangi amaç doğrultusunda kullanılması önerilmişse o amaçla kullanmalısınız. Ancak, ilacı kendi başınıza kullanmak tehlikelidir çünkü Tranko Buskas, bağımlılık yapabilen bir ilaçtır ve doktor gözetimi altında kullanılması gerekir. Bu ilaç genel olarak SSRI gibi antidepresan grubu ilaçlar arasında yer almasa da kaygı giderici etkileri olan bir ilaçtır.

Tranko Buskas Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tranko Buskas, 10 mg veya 20 mg dozlarında mevcuttur. Doktorunuz, durumunuza göre sizin için en uygun dozu ayarlayacaktır. Bu nedenle, dozaj konusunda her hasta için net bir bilgi vermek mümkün değildir. Ancak, Tranko Buskas ilacını yemekten önce almanız önerilir. İlacı kullanırken, parçalamamaya, ezmemeye veya ağzınızda tutmamaya dikkat edin.

Tranko Buskas kullanırken, araç veya makine kullanmaktan kaçınmak önemlidir, çünkü ilaç yan etkileri bu tür aktiviteleri etkileyebilir. Ayrıca, Tranko Buskas çocuklar için uygun değildir. Eğer 65 yaşın üzerindeyseniz

Tranko Buskas Yan Etkileri Neler?

Tranko ilacın bazı yaygın olmayan yan etkileri şöyledir:

 • Ağızda kuruluk
 • Kalp atışında hızlanma
 • Deride kızarıklık durumları

Tranko Buskas seyrek görülen yan etkileri ise şöyle:

 • Nefes almada güçlük
 • Anormal kanamalar
 • Sinirlilik hali
 • İntihar düşünceleri
 • Uyku bozuklukları
 • Deride morarmalar
 • Huzursuzluk

Yukarıdaki yan etkilere ek olarak Tranko Buskas’ın çok seyrek görülen yan etkileri de mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Baygınlık
 • Sersemlik
 • Zihin bulanıklığı
 • Göz bebeklerinde titreme
 • Puslu veya çift görme
 • Kas krampları
 • Deride sararma
 • Geçici konuşma bozuklukları

Tranko Buskas kullananlar yorumları, yukarıdaki yan etkilerden bazılarını raporlamıştır. Yazı sonunda bu yorumlara detaylı olarak göz atacağız.

Tranko Buskas İlacı Uyku Yapar mı?

Tranko Buskas kullanırken, uyku sorunları oluşması olasıdır. Bu nedenle, ilacı aldıktan sonra araç veya makine kullanırken dikkatli olmalısınız. Gün boyu uykulu hissetmeniz de mümkündür. Bu durumda, sigara içmemeniz ve alkol almamanız önerilir. Ayrıca doktorunuzu veya eczacınızı bu yan etki hakkında bilgilendirmelisiniz.

Tranko Buskas Kullananlar Yorumları Neler?

Tranko Buskas Kullananlar Yorumları (1)
Tranko Buskas Kullananlar Yorumları

Gelin şimdi de Tranko Buskas kullananlar yorumları nelermiş bir göz atalım:

 • Tranko Buskas, etkili bir ilaçtır ve psikolojik sorunlarımda büyük fayda sağlamaktadır. Ancak kullanmayı unutursam veya kullanamasa bile, yoksunluk belirtileri hemen ortaya çıkmaktadır. Bu durumda, ilacın verdiği faydaların geri alınmasının benzeri bir duygu yaşanmaktadır.
 • Tranko Buskas, birçok psikolojik sorunları giderici etkileri olan bir ilaçtır. Ancak bazen kullanılmadığında yoksunluk hissi oluşabiliyor. Kullanmaya başladığınızda ise uyku sorunlarınızın çözülebileceği gibi, ara sıra kalp çarpıntılarına da neden olabilir. (Kalp çarpıntısına dikkat edin.)
 • Sabah saatlerinde karnımda ağır bir spazm oluştu. Yatakta oradan oraya kıvranıyordum. Sonra annem bunu kullanmam için verdi. İlacı içip bir şekilde uyumayı başardım. Uyandığımda çok daha iyi hissediyordum. İlaçtan herhalde ama kramp çok kötüydü duracak gibi değildim. Büyük ihtimal sınav stresinden.

Görüldüğü gibi yukarıdaki yorumlar, sözlüklerden ve forumlardan Tranko Buskas kullananlar yorumlarıdır. Genel olarak şöyle özetleyebiliriz:

 • Tranko Buskas, potansiyel olarak bağımlılık yaratabilecek bir kaygı ve uyku sorunlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 • Tranko Buskas, uyku sorunlarının tedavisinde kullanılan bir kaygı giderici ilaçtır. Kullanıcılar tarafından ilacın kullandıktan sonra ağır bir uykuya düşürücü etkisi olduğu rapor edilmektedir.
 • Tranko Buskas, spazm giderici etken maddeler içerir. Özellikle karın ve mide spazmlarının giderilmesinde etkilidir. İlacı kullanan kişiler bu özelliklerinden bahsetmektedir.

Örneğin bir kullanıcı:

Stres ve kaygının etkisiyle mide-bağırsak sistemi özellikle belirgin hale gelir. Örneğin, çok endişeli olduğumda dışkılama oluyor. Doktor, kısa süreli kullanım önerdi, çünkü uzun süreli kullanımda beyinde bağımlılık yapabilir. Aynı zamanda uyku yapıyor, ki bu bende de oldu.

Görüldüğü gibi Tranko Buskas kullananların yorumları bu şekildedir. Yukarıdaki yorumlar, sözlüklerden ve dier toparlanmıştır ve kullanıcı yorumlarıdır. İlaç bilgileri ise ilaç prospektüsünden alınmıştır. Herhangi bir öneri niteliği taşımaz.

Diğer Makaleler: