Erdostin Kullanıcı Yorumları – Balgam Söktürücü

Erdostin, bir ilaçtır ve farenjit, larenjit, ve KOAH gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Gövdesi sarı, kapağı beyaz renkli bir kapsül içerisinde fildişi renkte toz bulunur. Her blister paket 20 adet kapsül içerir. Ayrıca, Erdostin ilacının şurup formu da mevcuttur. Erdostin şurup formu kullananlar, özelilkle tadının acı olduğundan şikayetçidir.

Erdostin,kapsül formu sayesinde rahat yutulabilen bir ilaçtır. Özellikle Erdostin kullananlar, ilacın bu şeklinin yutulması konusunda olumlu yorumlar yapmaktadır. Erdostin hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa, doktorunuzla görüşerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eğer Erdostin 300 mg kullanıyorsanız, kullanım deneyiminizi yorum olarak paylaşarak diğer kullanıcıların faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede, başkaları da Erdostin’ın etkisini daha iyi anlayabilir.

Erdostin 300 mg Nedir?

Erdostin 300 mg, mukolitikler grubundaki bir ilaçtır ve aşağıdaki durumlar için kullanılır:

 • Farenjit (yutak iltihabı)
 • Larenjit (gırtlak iltihabı)
 • Trakeit (solu borusu iltihabı)
 • Bronşit ve bronkopnömoni (akciğer ve nefes boruları iltihabı)
 • Kronik bronşit
 • KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı)

Erdostin, alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında ve kronik bronşit ve KOAH gibi hastalıklarda, biriken balgamın kolayca atılması amacıyla kullanılır. Bu sayede solunum yollarının düzgün çalışmasını sağlar ve hastalık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Doktorunuzdan yardım alarak Erdostin’in size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Erdostin Günde Kaç Defa Kullanılır?

Erdostin isimli ilaç, yetişkinlerde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa birer kapsül olarak kullanılır. Bu şekilde 7 ila 10 gün boyunca kullanılması tavsiye edilir. Ancak ilacın kullanımı ile ilgili bazı uyarılar bulunmaktadır:

 • Erdostin’in kapsül formu çocuklar için tavsiye edilmemektedir.
 • Ağır karaciğer ve böbrek hastalarında ilacın kullanımı önerilmemektedir.
 • Aşırı dozda Erdostin kullanılırsa acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir.
 • Hamilelik ve laktasyon döneminde kullanımıyla ilgili yeterli veri bulunmamaktadır. Bu nedenle bu iki dönem içerisindeki kadınların Erdostin kullanımı önerilmez.
 • Erdostin’in mide ekşimesi yapabileceği belirtilmektedir. Bu nedenle ilacın bol su ile alınması faydalı olabilir.
 • Ülser hastalarının Erdostin kullanımı önerilmez.

Erdostin’in kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Erdostin Kullananlarda Görülen Yan Etkiler

Erdostin ilacının en yaygın yan etkisi, mide ağrısı yapmasıdır. Bu yan etki, Erdostin kullananlar tarafından da sıklıkla bildirilmiştir.

Diğer yan etkileri ise baş ağrısı, soluk almada güçlük, bulantı ve kusma, ishal, deri reaksiyonları (örneğin ödem veya egzama), ve tat alma değişiklikleridir. Eğer Erdostin kullanırken bu veya benzeri bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuz veya eczacınızla konuşarak ilacın kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Erdostin Öksürüğü Artırır mı?

Erdostin, balgam söktürücü bir ilaçtır ve balgamın öksürük ile beraber atılmasını kolaylaştırır. Erdostin’in kullanımına başlandıktan sonra ilk birkaç gün içerisinde öksürük güçlenebilir. Bu etki, Erdostin kullananlar tarafından da bildirilmiştir.

Balgam çıkarmak akciğeri temizler mi?

Akciğerler ve bronşlar genellikle enfeksiyon ve hastalıklardan dolayı balgam oluşumuna neden olmaktadır. Öksürük, vücuttan bu balgamı uzaklaştırmaya çalışan bir mekanizmadır. Ancak, bazı durumlarda balgamın atılması zor olabilir ve bu durumda balgam söktürücü ilaçlar kullanılabilir.

Akciğerlerde balgam neden olur?

Akciğerlerde balgam oluşumu, enfeksiyonlar ve hastalıklardan kaynaklanabilir. Bunlardan en yaygın olanı, solunum yolu enfeksiyonlarının bağışıklık sistemi tarafından verilen tepkidir. Örneğin, soğuk algınlığının tedavisinde bağışıklık sistemi daha fazla mukus üretir. Ayrıca, alerjik reaksiyonlar ve solunum yollarındaki tahrişler de balgam oluşumuna neden olabilir.

ERDOSTİN şurup kaç lira?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :91.99 TL
Barkod :8699516281199
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Erdostin Kullananlar Yorumları

Kullanıcı yorumlarına göre, Erdostin kullanımı sırasında tat konusunda olumsuz bir deneyim yaşanmaktadır. Ayrıca, ilacın ilk kullanımından sonra öksürükte bir artış gözlenmiştir.
Kullanıcı yorumlarına göre, Erdostin kullanımı sırasında tat konusunda olumsuz bir deneyim yaşanmaktadır. Ayrıca, ilacın ilk kullanımından sonra öksürükte bir artış gözlenmiştir.

Erdostin kullananlar yorumlarını incelediğimizde, aşağıdaki noktalara değinilmiştir:

 • Şurup formunun tadı gerçekten kötü olan bir ilaçtır.
 • Eğer ciddi karaciğer veya böbrek bozukluğu varsa ilacın kullanımı önerilmez.
 • Yan etkileri arasında kusma bulunmaktadır. Erdostin kullandığımda kusma yaşadım. Ha, yan etkiler zamanla geçti.
 • İshal gibi yan etkileri vardır.
 • Alt ve üst solunum yollarında biriken balgamın atılmasına yardımcı olur. Balgam sökümü konusunda etkilidir. İlk günlerde öksürükte artış gördüm. Ama sonra azaldı.
 • Öksürüğü ciddi şekilde etkileyebilir. 3.günde etkisini gösterdi bende.

Erdostin ilacının yan etkileri ve kullanımı hakkında daha detaylı bilgi almak için doktorunuzla veya eczacınızla konuşabilirsiniz.

Ayrıca Erdostin kullanan sözlük kullanıcıları yorumları şu şekildedir:

Erdostin kullandığımda acı bir tat aldım. Sonrasında, öksürüklerimde artış oldu. Bende kronik sigara içtiğim için baya balgam var. İyi de balgam söktürüyor. Daha önce doktor NAC önermişti, ama nac’ın etkisi 1.haftada bende gösterdi. Bu ilaç daha kısa sürede etki etti gibi.

Erdostin bende değişik bir kafa yapıyor. Sersemletiyor gibi. Hışırtılı öksürük vardı. Balgamlı öksürük şikayetiniz varsa erdostin 300 mg etkili.

Erdostin kullananlar yorumları yukarıda paylaşılan bilgiler, sadece kişilerin deneyimlerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle bu yorumların tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Erdostein bir antibiyotik midir?

Erdostein etkin maddesi, bakterileri engeller ve antioksidan özelliklere sahiptir. Ayrıca birçok antibiyotikle birlikte kullanıldığında sinerjik etki gösterir. Bu özellikleri sayesinde enfeksiyonların tedavisinde doktorlar destek olarak reçete edebilir.

Erdostin anti inflamatuar ilaç mıdır?

Erdostein etkin maddesi, mukolitik ve antibakteriyel aktivitelere sahip bir ilaçtır. Ayrıca antioksidan ve antiinflamatuar etkilere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde AECOPD gibi durumlarda doktor kontrolünde akut eksaserbasyonda kullanılabilir.

Erdostin Eşdeğer İlaçlar

Bu ilaç, mukusun öksürükle beraber atılmasını kolaylaştırarak solunum yollarının düzgün çalışmasını sağlar.

Aynı etken madde içeren ilaçlar:

 • Evosten
 • Restoryn

Sonuç

Erdostin, genellikle balgam söktürücü bir etkiye sahip olarak kullanılmaktadır. Ancak, kullanıcı yorumlarına göre, ilacın tadı kötüdür ve içimi zordur. Ayrıca, içildikten bir süre sonra öksürükte artış gözlenmektedir.

Erdostin hakkındaki bu bilgiler ilaç prospektüsünden ve diğer kaynaklardan derlenmiştir. Lütfen unutmayın, bu yazılar yalnızca bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır ve ilaç kullanımı ile ilgili olarak bir öneri niteliği taşımamaktadır. İlaç kullanımı hakkında mutlaka bir sağlık profesyoneline danışmalısınız.

Diğer makaleler: