Simflat Kullanıcı Yorumları – İrritabl Bağırsak Sendromu

Hassas bağırsak sendromu ve gaz birikmesi sonucu oluşan sindirim problemlerinde reçete edilen Simflat 50 mg kullananlar hakkındaki yazımıza hoş geldiniz.

İçeriğinde bulunan

 • Otilonyum bromür
 • Simetikon

gibi etken maddeler, bağırsaktaki semptomların azaltılmasında etkilidir.

Simflat, içeriğindeki Simetikon etken maddesi ise mide rahatsızlıkları, ekşimeler, hazımsızlık gibi belirtilerde etkilidir.

Simflat kullananların yorumlarını incelediğimizde ise İrritabl Bağırsak Sendromundan (IBS) müzdarip kişilerde de etkili olduğu görülüyor.

Simflat Kullananların Yorumları Nelerdir?

Simflat Kullananların Yorumları
Simflat kullananların yorumları nelerdir?

Sözlüklerden ve forumlardan Simflat kullananların yorumlarını dikkatlice incelediğimizde şişkinlik, gaz ve mide ekşimelerinde etki ettiği görülüyor.

Dilerseniz kullanıcıların neler dediklerine bir göz atalım:

Simflat kullananlardanım bende.. 3.cü dozum bu. Gazda azalma oluyor. Sürekli bir şişkinlik, böyle hamile gibi geziyordum. Doktor bir takım incelemelerde yaptı, inceledi felan. Bende şu anda etkilidir. Etkiyi daha sonları görebilir miyim bilmiyorum daha baştayım.

IBS rahatsızlığı olan Simflat kullanıcı yorumu ise şöyle diyor:

Benim doktorum (gastroenteroloji doktoru) tarafından, IBS rahatsızlığım reçete edildi. Ertesi günün sabahında semptomlarımda olumlu değişiklik gözlemledim. Karnımda ne bir ağrı ve sızı vardı. Ben her sabah tuvalete kesin çıkarım bilginiz olsun. İlacı aldığımda herhangi bir baskı hissetmeden(tuvalete çıkma baskısı) öğlene kadar zaman geçirdim. Şu anda sadece semptomlar olduğunda kullanıyorum.

Bir başka sözlük kullanıcısı ise reflü şikayeti olduğunu ve hiç bir fayda sağlamadığını dile getirmiştir:

Midemdeki yanmalar gerçekten çok sıkıcı.. Asit reflü işte. Simflat kullansamda herhangi bir etki görmedim. Bu mide yanmalarının çözümünü bir bulamadım.

Simflat kullananlarda daha çok gaz sıkışmaları ve şişkinlik belirtilerinde azalma görülüyor yorumlarda. Simflat sindirim sisteminin kaslarına üzerinde etki ederek spazmları azaltır.

Hassas bağırsak sendromu sebebiyle doktorum tarafından reçete edildi bana. Şu an doktor kontrolünde incelemelerim gayet iyi. Bana mucize gibi geldi çünkü belirtiler baya kayboldu. Yemeklerden önce alıyorum.

Arkadaşlar yediğim alerjen etkili şeyleri çıkardım ben. Gluten dahil. Çünkü glutan hassasiyetim çıktı. Bu ilacıda kullandığımda çok iyi etki aldım. Yani hem gluteni çıkardım, hemde ilaçla IBS baya azaldı.

Aşırı gaz problemiyle doktora gittim. Stres kaynaklı olabileceğini söyledi. Ayrıca bu ilacı reçete etti. Şu an kullandığımda etkilerde azalma gördüm ama ilk kullandığımda hafif mide bulantısı yaşadım.

Simflat Yan Etkileri

Simflat kullananlarda istenmeyen yan etkiler görülebilir. Bunlar aşırı doz kullanımında ve doktor reçetesiz kullanımlarda daha çok ortaya çıkar.

Simflat kullananlarda görülen yan etkilerin bazıları:

 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Mide sancısı
 • Burun akıntısı
 • Nezla
 • Ishal
 • Baş ağrısı

Yukarıdaki belirtilerden birini gördüğünüzde doktorunuzu bilgilendiriniz.

Simflat içerisindeki Otilonyum bromür, doğrudan miyolitik etkiye sahip bir kalsiyum antagonistidir .

Simflat Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler:

 • Simflat, antispazmodik etki gösterir ve karın ağrısı, kramp, şişkinlik gibi İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) semptomlarını azaltır.
 • Simflat kullanımında özellikle yemeklerden önce alımı öneriliyor. Simflat 40 mg veya 80 mg tabletleri su ile birlikten yemeklerden 20 dakika önce alınmalıdır.
 • Simflat doktorunuzun önerisine göre: günde 2-3 defa 1 tablet alınır. Burada Doktorunuz IBS semptomunuza göre size uygun dozu söyleyecektir.

Simflat Bağırsak Tembelliği İçin Kullanılır mı?

Bağırsak tembelliği stres, kaygı ve dehidrasyon gibi sebeplerden kaynaklabilir. Yeterli su içmemek, aşırı hareketsizlik, alerjen gıdalar tüketmek bağırsak tembelliğini tetikleyebilir.

Simflat kullananlarda özellikle sindirim kanallarındaki kaslarda gevşeme gözlemlenmiş. Kullananların yorumlarına bakıldığında ise bağırsaktaki hareketlilik artmış görülüyor.

Simflat Tablet Fiyatı 2022

Simflat eczanelerdeki fiyatı

Perakende Satış Fiyatı :61.15 TL
Barkod :8699514095422
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Simflat Muadili

 • DOLOSPAS FILM TABLET (30 TABLET)
 • PINIX 40 MG / 80 MG FILM KAPLI TABLET (30 TABLET)
 • SIMFLAT 40 MG / 80 MG 30 FILM TABLET

Simflat ile aynı etken maddeleri (Otilonyum bromür + simetikon) içeren ilaçlar.

Sonuç

Gaz sancıları, spazmlar ve diğer etkiler can sıkıcı olabilir. Simflat gibi ilaçlar, özel doktor kontrolün artıdan reçete edilir.

Simflat kullananların yorumlarına bakıldığında ise gaz şişkinlik konusunda olumlu olmaktadır. En çok görülen yan etki ise mide bulantısı şeklindedir.

Bağırsak sağlığını desteklemek için ilaçların yanında ek olarak probiyotik açısından zengin beslenmek, stres yönetimini ve iyi uyku önemlidir. Ayrıca yeterli sıvı tüketmek, bağırsak hareketliliğini destekleyecektir.

Yukarıdaki Simflat 40 mg ve 80 mg kullanıcıları tarafından yapılan yorumlar bu yazılmıştır. Bu yazılar, Simflat kullananların forumlarda ve sözlüklerdeki yorumlarını içermektedir. Herhangi bir tavsiye içermez, en doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer makalelerimiz: