Xanax Kullananlar Yorumları – (İlaç Prospektüs)

Depreson ve kaygı bir çoğumuz için işlev bozucu özelliklerdedir. Kaygı’nın birden fazla sebebi olmakla birlikte bazı uzmanlara göre GABA reseptörlerindeki değişim, kaygıyı azaltır.

İşte Xanax gibi Benzodiazepinler kullananlarda doktorlar tarafından panik bozukluğun tedavisinde ve kaygı bozukluğun reçete edilir. Xanax kullananların yorumlarına bakıldığında sakinleşme görüldüğü, uyku getirdiği ve gevşeme sağladığı görülüyor.

Xanax kullananlarda beyinde kaygıyı azaltmaya destek olan GABA reseptörlerini etkiler. Dikkat edilmesi gereken nokta: Xanax kullananlarda bağımlılık riski gibi riskler görülmektedir.

Bu içerik, intihal içermediği 3.ci araçlardan doğrulanmış ve “ilaç prospektüs” kullanılarak orjinal bilgilere sadık kalınmıştır.

Xanax Nedir ve Nasıl Çalışır?

Sadece “yeşil” reçete ile verilen Xanax, beyin kimyasalları üzerinde güçlü etkiler yaratır. Merkezi sinir sisteminde rahatlatıcı etkiler oluşturur.

Xanax kullananlar eğer aniden bırakırsa geri çekilme semptomları yaratabilir. Bu sebeple doktor kontrolü olmadan doz kesilmemelidir.

İlginizi çekebilir: GABA Neden Uykuya Dalmak için Etkilidir?

Xanax Yan Etkileri Nelerdir:

Xanax kullananlarda görülen yan etkilere şu şekildedir. (ilaç prospektüse göre)

 • Uyuşukluk
 • Sersemlik
 • Baş ağrısı
 • Halsizlik
 • Baş dönmesi
 • Sinirlilik
 • Konuşkanlık
 • Konsantrasyon zorluğu
 • Kuru ağız
 • Cinsel dürtü veya yetenekteki değişiklikler
 • Mide bulantısı

DİKKAT: Ayrıca Alkol ile XANAX tarzı benzodiazepinler kombinasyonları etkileşime girerek ciddi sağlık problemleri yaratabilir. .

Uzun süreli Xanax kullanım, reseptörlerde adaptif değişikliklere neden olarak, onları ilaca karşı daha az duyarlı hale getirir. Xanax kesildiğinde gere çekilme etkileri meydana gelebilir. Bunu önlemek için ve geri çekilme etkilerini en aza indirmek için doktor kontrolünde dozajın kademeli olarak azaltılmasını gerekebilir.

Xanax Kullananlar Yorumları

Xanax Kullananlar Yorumları
Xanax kullananların yorumları nelerdir?

Xanax çoğunlukla anksiyete bozukluklarının, panik bozukluklarının ve kemoterapiye bağlı bulantıların kısa süreli tedavisinde kullanılır

Xanax, özellikle GABA reseptörlerinde problem olanlarda daha etkili olabilmektedir. GABA, sakinleştirici ve kaygı-giderici özelliği olduğu için bir çok insandan bu etkiler görülmektedir.

Xanax kullananların yorumları arasında:

Ben gerçekten panik atak kadınıyım diyebilirim. Doktorum sonunda artık ilaç kullanmanın zamanı geldi dedi… Çünkü semptomlar ilaç kullanmaya kadar itiyordu. Tabi ki ilaçtan “mucize” beklenmez, bunlar ciddi reçeteli ilaçlar. Ama ben Xanax kullanımında özellikle “panik atak” konusunda etki gördüm.

Xanax kullananlarda uyku hali ve derin uyku görülen bir şeydir. Bir Xanax kullanıcısı:

Xanax kullandığımdan beri gerçekçi rüyalar görmektedir. Gevşetici olduğunu biliyordum da, bildiğin üst kaliteli ve boyutlu rüyalar görüyorum.

Xanax kullananlarda bu etkiler çok sık görülür.

Ben resmen kedi gibi uyudum diyebilirim. Bu ilacı aşırı kaygılı olduğum için doktor bir dönem bana reçete etti. Esneye esneye günü geçirdim. Ama bu etkiler zamanla azaldı bende.

Peki popüler sözlüklerde, Xanax kullanımı hakkında neler söyleniyor?

Bana kalırsa Xanax kullananların bu kadar abartmasının sebebi en çok bilinen olması. Biraz kaygı, anksiyete ve stres azaltır. Uyku getirir mi? Evet, Xanax uyku getirir. Ama öyle “mutluluk koması” dediğimiz duruma düşmesiniz. Antidepresanlar ve ilaçlar, psikolojik bağımlılık riski olduğunu unutmayın.

Doktorlar’ın dediği üzere Xanax’ın aşırı kullanımı bağımlılık psikolojik yapabileceği doğrudur.

Kaygının dibindeyken Xanax kullandım. İşin kötü tarafı, Xanax kullanımı bende “psikolojik kaçış” yarattı. Ehh, ne de olsa elimin altında “Xanax” var gibi saçma düşünceler düşündüm. Bu etki ne yapıyor biliyor musunuz? sizi güçsüz kılıyor. Problemleri çözmekden kaçıyorsunuz.

Görüldüğü üzere Xanax kullananlarda uyku sürelerinde artma ve sakinleşme gibi etkiler görülmektedir.

Bunun dışında mide bulantısı, aşırı sersem hissetme gibi yan etkilerde görülebilmektedir.

Yukarıda yer alan Xanax kullananların yorumları hiçbir şekilde tavsiye niteliği taşımamaktadır. Sizin için en iyi tedaviyi doktorunuz belirler. Xanax mg kullananların yorumları, diğer insanların “yalnızca şahsi fikirlerinden” oluşmaktadır.

Xanax neden mide bulantısı yapar?

Xanax kullananlarda görülen yan etkiler arasında mide bulantısı, baş dönmesi görülebilir. Mide bulantısını önlemek için Xanax’ı tok karna almayı deneyebilirsiniz. Xanax’ın yan etkisi devam ettiği durumlarda doktorunuza haber.

Xanax’ın gözle görülür etkisini ne zaman görürüm?

Xanax kullandıktan sonra etkisi kiminde hızlı, kiminde yavaştır. Genel olarak antidepresanlar veya psikiyatri ilaçları doktor kontrolünde 3 ile 6 ay gibi tedavinin bir parçasıdır. Bir çok ilaç etkisi 2.ci haftadan itibaren ortaya çıkmaktadır.

Sonuç

GABA üzerine etki eden Xanax’ın yorumlarını derlediğimiz bu yazının sonuna geldik. Unutmayın ki, kontrolsüz ve gözetimsiz Xanax kullanımın bağımlılık riski oluşturur.

Peki, uzun vadede depresyonda etkili olabilecek doğal yöntemler nelerdir?

Bilişsel Davranışçı Terapiler, Nefes Egzersizleri, Sağlıklı beslenme(magnezyum açısından yüksek), düzenli spor yapmak bir çok durumda etki sağlayabilir.

Diğer makalelerimiz: