Abizol Kullananların Yorumları – Panik Atak

Anksiyete, panik atak ve depresyon son dönemlerde doğadan uzakta kalmaktan dolayı artık büyük problem haline gelmektedir. Bu yazımızda, bu konu için reçete edilen ilaç hakkında size kişilerin yorumlarını derleyerek içerik hazırladık.

Gelin, ilaç hakkında daha fazla bilgi edinelim ve Abizol kullananların değerlendirmelerini inceleyelim.

Abizol Hakkında Genel Bilgi

Abizol, anksiyete, panik atak ve depresyon gibi durumların tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. İçinde bulunan etken madde fluoksetin, serotonin geri alım inhibitörü olarak işlev görür. Serotonin, beyindeki nörotransmitterler arasında olup, duygudurumu, uyku düzenini ve iştahı düzenlemeye yardımcıdır.

Abizol, beyinde serotonin düzeylerini yükselterek, anksiyete ve depresyon semptomlarının azalmasına katkıda bulunur.

Abizol Kullanım Yöntemi ve Dozaj

Abizol, genelde günde bir defa, sabahları alınır. İlaç dozu, doktor tavsiyesine ve tedavi edilen rahatsızlığa bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlacın etkisini gözlemlemek için birkaç hafta geçmesi gereklidir ve tedavi süreci doktorun öngördüğü süre boyunca devam etmelidir. İlaç kullanımını durdurmadan önce doktorunuza başvurun.

Abizol Kullananlarda Görülen Yan Etkiler

Abizol ilacı, beyin kimyasallarını değiştirme özelliği olduğu için kullananlarda yan etkiler görülmektedir.

Her ilaç gibi, Abizol’un da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar:

  • Baş dönmeleri, baş ağrıları
  • Uykululuk ya da uykusuzluk
  • İştah azalması, kilo kaybı
  • Mide bulantısı, kusma, ishal
  • Terleme, sıcak basması

Eğer yan etkiler ciddi hale gelir ya da uzun süreli devam ederse, doktorunuza başvurmalısınız.

Abizol, akut şizofreni ataklarının tedavisi ve devam eden klinik iyileşmenin sürdürülmesi sırasında, 13-17 yaş arası gençler ve yetişkinlerde kullanılan bir ilaçtır.

Abizol Kullanıcılarının Yorumları

Abizol Kullananların Yorumları
Abizol Kullananların Yorumları

Şimdi, gerçek kullanıcıların Abizol ile ilgili değerlendirmelerine göz atalım. Hatırlatmak gerekir ki, bu değerlendirmeler kullanıcı deneyimlerine dayanmaktadır ve herkesin deneyimi farklı olabilir. İşte, bazı kullanıcıların ilaç yorumları şu şekildedir:

Abizol kullanımında, ilk günlerde baş dönmesi şikayeti olan birisi bulunmaktadır.

Abizol kullanmaya başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. İlk günlerde baş dönmeleri ve uykululuk yaşadım, ancak birkaç hafta içinde bu yan etkiler ortadan kalktı. Şu an için depresyon belirtilerimde iyileşme gözlemleyebilirim.

Bunun yanında Abizol kullanan birisinin, uyku düzeninde değişiklik olduğunu ve panik atakta etkili olduğunu dile getirmiş. Kullanıcı yorumu şu şekildedir:

3 haftadır kullanıyorum. İlk günlerde uyku düzenimde değişiklikler yaşadım, ama şimdi eski haline döndü. Anksiyete ve panik ataklarımın sıklığında azalma olduğunu düşünüyorum.

Görüldüğü gibi bu kullanıcı da uyku düzeninde geçici değişiklikler yaşamış, ancak tedavinin devamında anksiyete ve panik ataklarında iyileşme gözlemlemiştir.

Bunun yanında olumlu etkiler görenlerden birisi ise şöyle bir yorum yapmıştır:

Abizol kullanmaya başladığımdan beri, enerji düzeyimde ve genel ruh halimde olumlu değişimler fark ettim. Yan etkiler konusunda şanslıyım, çünkü şu ana kadar hiçbir yan etki yaşamadım.

Bu kullanıcı enerji düzeyi ve ruh hali açısından olumlu sonuçlar elde etmiş ve yan etki yaşamamıştır.

Abizol kullanmaya başladığımda başlarda mide bulantısı ve iştahsızlık yaşadım. Ama birkaç hafta sonra bu yan etkiler kayboldu. Depresyonla başa çıkmamda bana yardımcı oldu ve şimdi daha iyi hissediyorum.

Bu kullanıcının deneyiminde de yan etkilerin geçici olduğu ve depresyonla başa çıkmada yardımcı olduğu görülmektedir.

Abizol’u yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. İlk haftalarda uykululuk ve baş dönmeleri gibi yan etkiler yaşadım, ancak zamanla azaldı. Şu an için anksiyete belirtilerimde düzelme olduğunu düşünüyorum.

Bu kullanıcı da başlangıçta yan etkiler yaşasa da, tedavinin devamında anksiyete belirtilerinde iyileşme gözlemlemiştir.

Ekşi Sözlük’ten bir Abizol kullanıcısı şunları belirtiyor:

  • Abizol, şimdiye kadar deneyimlediğim en etkili bipolar tedavi ilacı olabilir. Kilo alımını minimuma indiren antipsikotikler arasında yer alıyor. Ayrıca, kısmi dopamin ve kısmi serotonin agonisti olarak işlev görür.

Görüldüğü gibi, bu kullanıcı Abizol kullanıcı yorumunda bipolar tedavide etkili olduğunu ve kilo alımını minimuma indirdiğini ifade etmektedir.

Ancak, kızlarsoruyor gibi platformlarda herkes olumlu etki almamıştır. Örneğin, bir değerlendirmede şunlar söylenmiştir:

  • Abizol 5 mg kullanıyorum, bazı deneyimlerim nedeniyle. İlacı kullanmadığımda bir fark hissetmiyorum, belki de psikolojik olarak etkileniyorum. İnce sesler veya tekrarlayan sesler beni çok rahatsız ediyor. Artık erkeklerle konuşmuyor, sadece telefonumla Instagram ve benzeri uygulamaları kullanıyorum. Okul dışında kimseyle görüşmüyorum ve ruhsal sağlığımda büyük bir bozulma olduğunu hissediyorum. Bu konuda tavsiyesi olan biri var mı?

Her ilacın her birey üzerinde farklı etkileri olduğunu unutmamak önemlidir.

Başka bir sözlük yazarı ise Abizol’un uyku sorunlarını hafifletmekte etkili olduğunu, ancak iş hayatında kullanımının uygun olmadığını düşünmektedir.

Görüldüğü üzere, her kullanıcının deneyimi farklıdır ve Abizol kullanımı sonrasında çeşitli etkiler yaşanabilmektedir.

Sonuç

Sonuç olarak, Abizol kullananların yorumları incelendiğinde, ilacın anksiyete ve depresyon belirtilerine yardımcı olduğu görülmektedir. Ancak, yan etkiler konusunda farklı deneyimler yaşanabilmektedir. İlacı kullanmayı düşünenlerin, doktorlarına danışarak en uygun tedavi yöntemini belirlemeleri önemlidir.

Unutmayın, Abizol kullananlar yorumları, kullanıcı deneyimlerine dayanmaktadır ve doktor tavsiyesi yerine geçmez. Burada yer alan tavsiyeler uygulanmamalıdır. İlaç hakkında en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir. Ek olarak, eczacınıza danışarak da ilaç hakkında bilgi alabilirsiniz. Her ilaçta olduğu gibi Abizol’ün kullanım sıklığına ve dozuna dikkat etmeniz çok önemlidir.

Diğer Makaleler: